Home | Membership | Age Calculator | Looking for a Team/Player? | Information / About Us | Team Insurance
Silver Slugger | Point Standings | World Series | Ring | TBUSA Rules | Contact Us | Login / Join

TBUSA WORLD SERIES TUNE UP

MERE SPORTS COMPLEX / MARIANNA, FL
July 8, 2023 through July 9, 2023

**2023 SEASON BASEBALL SCHEDULE**  (MARIANNA, FLORIDA) 

ENTRY FEE: 7U-8U FREE, 9U-14U $325.   COME JOIN TBUSA.  LIMITED  SLOTS AVAILABLE DON'T WAIT AND MISS OUT REGISTER YOUR TEAM TODAY TO SAVE YOUR SPOT.

 

 

NO STEEL CLEATS ON PORTABLE MOUND FIELD 1

 

 

 

7U
Team Name Age City, State
TNT ELITE 7 Ozark, AL
Panhandle Hurricanes 8u 7 Panama city, FL
Crush 7u 7 Panama City, FL
5 Star National BLACK 7 Tifton, GA
ARSENAL 7U BUCK 7 PENSACOLA, FL

8U
Team Name Age City, State
South Walton Hawks 8U 8 Santa Rosa Beach, FL
USA Prime Panhandle 8 Marianna, FL
Escambia Braves White 8 Brewton, AL
Escambia Braves White 8 Brewton, AL
Southern Flint Athletics 8 Albany, GA
5 Star National Gold 8 Tifton, GA

9U
No teams have registered for this age group.

10U
Team Name Age City, State
5 Star National Gold 10 Tifton, GA
Express Baseball 10 Ozark, AL
Lake Boyz 10 Eufaula, AL
Crestview Bulldogs 10 Crestview, FL

11U
Team Name Age City, State
5 Star National BLACK 11 Tifton, GA
South Ga As 11 Albany, GA
Five Star West Black 11 Columbus, GA
GSA 11 odum, GA

12U
Team Name Age City, State
Wakulla County 12 Wakulla, FL
Winthrop 12 Tallahassee, FL
Chipley Tigers 12U 12 Chipley, FL
Escambia Braves 12 Brewton, AL
Owls 12 Slocomb, AL
Klutch Brand 12 Destin, FL
Blountstown Tigers 12 Blountstown, FL

13U
Team Name Age City, State
5 Star National BLACK 12U 13 Tifton, GA
USA Prime Panhandle 13 Marianna, FL
WooSox 13 Southport, FL
Panhandle Renegades 13 Bonifay, FL
South Georgia Dragons 13 Colquitt, GA

14U
Team Name Age City, State
Wakulla stingers 14 Crawfordville, FL
Florida Hitmen 14 Lynn Haven, FL
Genesis Thunder 14 Hahira, GA

15U
No teams have registered for this age group.

16U
No teams have registered for this age group.

17U
No teams have registered for this age group.

18U
No teams have registered for this age group.

Print Brackets

7U
Score
Game Date / Time Location
14
9
5 Star National BLACK
TNT ELITE
-vs- 07/08/2023 - 8:00 AM FIELD 8
10
18
5 Star National BLACK
Panhandle Hurricanes 8u
-vs- 07/08/2023 - 9:20 AM FIELD 8
2
17
TNT ELITE
Crush 7u
-vs- 07/08/2023 - 10:40 AM FIELD 8
4
22
Panhandle Hurricanes 8u
ARSENAL 7U BUCK
-vs- 07/08/2023 - 12:00 PM FIELD 8
15
5
ARSENAL 7U BUCK
Crush 7u
-vs- 07/08/2023 - 1:20 PM FIELD 8
15
9
Panhandle Hurricanes 8u
TNT ELITE
-vs- 07/09/2023 - 8:00 AM FIELD 8 (GM1)
13
3
Crush 7u
5 Star National BLACK
-vs- 07/09/2023 - 9:20 AM FIELD 8 (GM2)
13
3
ARSENAL 7U BUCK
Panhandle Hurricanes 8u
-vs- 07/09/2023 - 10:40 AM FIELD 8 (GM3)
5
6
Crush 7u
ARSENAL 7U BUCK
-vs- 07/09/2023 - 12:00 PM FIELD 8 (CHAMPIONSHIP)

8U
Score
Game Date / Time Location
6
4
5 Star National Gold
USA Prime Panhandle
-vs- 07/08/2023 - 8:00 AM FIELD 7
14
6
5 Star National Gold
Escambia Braves White
-vs- 07/08/2023 - 9:20 AM FIELD 7
7
5
USA Prime Panhandle
Escambia Braves White
-vs- 07/08/2023 - 10:40 AM FIELD 7
14
0
Escambia Braves White
Southern Flint Athletics
-vs- 07/08/2023 - 12:00 PM FIELD 7
12
8
South Walton Hawks 8U
Escambia Braves White
-vs- 07/08/2023 - 1:20 PM FIELD 7
15
0
South Walton Hawks 8U
Southern Flint Athletics
-vs- 07/08/2023 - 2:40 PM FIELD 7
2
15
Escambia Braves White
Escambia Braves White
-vs- 07/09/2023 - 8:00 AM FIELD 7 (GM1)
15
0
USA Prime Panhandle
Southern Flint Athletics
-vs- 07/09/2023 - 9:20 AM FIELD 7 (GM2)
10
0
South Walton Hawks 8U
Escambia Braves White
-vs- 07/09/2023 - 10:40 AM FIELD 7 (GM3)
3
13
5 Star National Gold
USA Prime Panhandle
-vs- 07/09/2023 - 12:00 PM FIELD 7 (GM4)
6
7
South Walton Hawks 8U
USA Prime Panhandle
-vs- 07/09/2023 - 1:20 PM FIELD 7 (CHAMPIONSHIP)

10U
Score
Game Date / Time Location
16
1
5 Star National Gold
Crestview Bulldogs
-vs- 07/08/2023 - 8:00 AM FIELD 4
25
1
5 Star National Gold
Lake Boyz
-vs- 07/08/2023 - 9:40 AM FIELD 4
0
19
Crestview Bulldogs
Express Baseball
-vs- 07/08/2023 - 11:20 AM FIELD 4
6
14
Lake Boyz
Express Baseball
-vs- 07/08/2023 - 1:00 PM FIELD 4
6
2
Express Baseball
Crestview Bulldogs
-vs- 07/09/2023 - 8:00 AM FIELD 4 (GM1)
18
3
5 Star National Gold
Lake Boyz
-vs- 07/09/2023 - 9:40 AM FIELD 4 (GM2)
11
12
Express Baseball
5 Star National Gold
-vs- 07/09/2023 - 11:20 AM FIELD 4 (CHAMPIONSHIP)

11U
Score
Game Date / Time Location
3
11
5 Star National BLACK
GSA
-vs- 07/08/2023 - 8:00 AM FIELD 6
3
8
5 Star National BLACK
South Ga As
-vs- 07/08/2023 - 9:40 AM FIELD 6
7
3
Five Star West Black
GSA
-vs- 07/08/2023 - 11:20 AM FIELD 6
10
2
Five Star West Black
South Ga As
-vs- 07/08/2023 - 1:00 PM FIELD 6
7
3
GSA
South Ga As
-vs- 07/09/2023 - 8:00 AM FIELD 6 (GM1)
5
1
Five Star West Black
5 Star National BLACK
-vs- 07/09/2023 - 9:40 AM FIELD 6 (GM2)
7
12
GSA
Five Star West Black
-vs- 07/09/2023 - 11:20 AM FIELD 6 (CHAMPIONSHIP)

12U
Score
Game Date / Time Location
8
4
Chipley Tigers 12U
Blountstown Tigers
-vs- 07/08/2023 - 8:00 AM FIELD 3
6
3
Winthrop
Escambia Braves
-vs- 07/08/2023 - 9:00 AM FIELD 5
13
5
Chipley Tigers 12U
Wakulla County
-vs- 07/08/2023 - 9:40 AM FIELD 3
4
9
Winthrop
Owls
-vs- 07/08/2023 - 10:40 AM FIELD 5
14
0
Klutch Brand
Blountstown Tigers
-vs- 07/08/2023 - 11:20 AM FIELD 3
4
26
Escambia Braves
Owls
-vs- 07/08/2023 - 12:20 PM FIELD 5
15
0
Klutch Brand
Wakulla County
-vs- 07/08/2023 - 1:00 PM FIELD 3
5
7
Chipley Tigers 12U
Wakulla County
-vs- 07/09/2023 - 8:00 AM FIELD 3 (GM1)
8
4
Owls
Escambia Braves
-vs- 07/09/2023 - 8:00 AM FIELD 5 (GM2)
0
16
Winthrop
Blountstown Tigers
-vs- 07/09/2023 - 9:40 AM FIELD 3 (GM3)
0
16
Wakulla County
Owls
-vs- 07/09/2023 - 9:40 AM FIELD 5 (GM4)
11
1
Klutch Brand
Blountstown Tigers
-vs- 07/09/2023 - 11:20 AM FIELD 3 (GM5)
6
16
Owls
Klutch Brand
-vs- 07/09/2023 - 1:00 PM FIELD 3 (CHAMPIONSHIP)

13U
Score
Game Date / Time Location
2
3
Panhandle Renegades
5 Star National BLACK 12U
-vs- 07/08/2023 - 8:00 AM FIELD 2
11
8
Panhandle Renegades
USA Prime Panhandle
-vs- 07/08/2023 - 9:40 AM FIELD 2
14
1
5 Star National BLACK 12U
WooSox
-vs- 07/08/2023 - 11:20 AM FIELD 2
2
2
USA Prime Panhandle
South Georgia Dragons
-vs- 07/08/2023 - 1:00 PM FIELD 2
5
2
South Georgia Dragons
WooSox
-vs- 07/08/2023 - 2:40 PM FIELD 2
4
12
USA Prime Panhandle
WooSox
-vs- 07/09/2023 - 8:00 AM FIELD 2 (GM1)
1
2
South Georgia Dragons
Panhandle Renegades
-vs- 07/09/2023 - 9:40 AM FIELD 2 (GM2)
6
4
5 Star National BLACK 12U
WooSox
-vs- 07/09/2023 - 11:20 AM FIELD 2 (GM3)
9
12
Panhandle Renegades
5 Star National BLACK 12U
-vs- 07/09/2023 - 1:00 PM FIELD 2 (CHAMPIONSHIP)

14U
Score
Game Date / Time Location
5
6
Florida Hitmen
Wakulla stingers
-vs- 07/08/2023 - 8:00 AM FIELD 1
1
4
Florida Hitmen
Genesis Thunder
-vs- 07/08/2023 - 9:40 AM FIELD 1
5
6
Genesis Thunder
Wakulla stingers
-vs- 07/08/2023 - 11:20 AM FIELD 1
8
3
Genesis Thunder
Florida Hitmen
-vs- 07/08/2023 - 1:00 PM FIELD 1 (GM1)
10
2
Wakulla stingers
Genesis Thunder
-vs- 07/08/2023 - 2:40 PM FIELD 1 (CHAMPIONSHIP)

7U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
ARSENAL 7U BUCK 4-0-0 0-0-0 1 1
Crush 7u 2-2-0 0-0-0 2 2
5 Star National BLACK 1-2-0 0-0-0 3 3
Panhandle Hurricanes 8u 2-2-0 0-0-0 4 4
TNT ELITE 0-3-0 0-0-0 5 5

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
7-08 5 Star National BLACK 14 TNT ELITE 9
7-08 5 Star National BLACK 10 Panhandle Hurricanes 8u 18
7-08 TNT ELITE 2 Crush 7u 17
7-08 Panhandle Hurricanes 8u 4 ARSENAL 7U BUCK 22
7-08 ARSENAL 7U BUCK 15 Crush 7u 5
7-09 Panhandle Hurricanes 8u 15 TNT ELITE 9
7-09 Crush 7u 13 5 Star National BLACK 3
7-09 ARSENAL 7U BUCK 13 Panhandle Hurricanes 8u 3
7-09 Crush 7u 5 ARSENAL 7U BUCK 6

8U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
USA Prime Panhandle 4-1-0 8-3-0 1 3
South Walton Hawks 8U 3-1-0 0-0-0 2 1
5 Star National Gold 2-1-0 0-0-0 3 2
Escambia Braves White 1-3-0 0-0-0 4 5
Escambia Braves White 1-2-0 0-0-0 5 4
Southern Flint Athletics 0-3-0 0-0-0 6 6

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
7-08 5 Star National Gold 6 USA Prime Panhandle 4
7-08 5 Star National Gold 14 Escambia Braves White 6
7-08 USA Prime Panhandle 7 Escambia Braves White 5
7-08 Escambia Braves White 14 Southern Flint Athletics 0
7-08 South Walton Hawks 8U 12 Escambia Braves White 8
7-08 South Walton Hawks 8U 15 Southern Flint Athletics 0
7-09 Escambia Braves White 2 Escambia Braves White 15
7-09 USA Prime Panhandle 15 Southern Flint Athletics 0
7-09 South Walton Hawks 8U 10 Escambia Braves White 0
7-09 5 Star National Gold 3 USA Prime Panhandle 13
7-09 South Walton Hawks 8U 6 USA Prime Panhandle 7

10U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
5 Star National Gold 4-0-0 0-0-0 1 1
Express Baseball 3-1-0 0-0-0 2 2
Crestview Bulldogs 0-3-0 0-0-0 3 3
Lake Boyz 0-3-0 0-0-0 4 4

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
7-08 5 Star National Gold 16 Crestview Bulldogs 1
7-08 5 Star National Gold 25 Lake Boyz 1
7-08 Crestview Bulldogs 0 Express Baseball 19
7-08 Lake Boyz 6 Express Baseball 14
7-09 Express Baseball 6 Crestview Bulldogs 2
7-09 5 Star National Gold 18 Lake Boyz 3
7-09 Express Baseball 11 5 Star National Gold 12

11U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Five Star West Black 4-0-0 0-0-0 1 1
GSA 2-2-0 0-0-0 2 2
South Ga As 1-2-0 0-0-0 3 3
5 Star National BLACK 0-3-0 0-0-0 4 4

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
7-08 5 Star National BLACK 3 GSA 11
7-08 5 Star National BLACK 3 South Ga As 8
7-08 Five Star West Black 7 GSA 3
7-08 Five Star West Black 10 South Ga As 2
7-09 GSA 7 South Ga As 3
7-09 Five Star West Black 5 5 Star National BLACK 1
7-09 GSA 7 Five Star West Black 12

12U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Klutch Brand 4-0-0 0-0-0 1 1
Owls 4-1-0 0-0-0 2 2
Wakulla County 1-3-0 0-0-0 3 6
Blountstown Tigers 1-3-0 0-0-0 4 5
Winthrop 1-2-0 0-0-0 5 4
Chipley Tigers 12U 2-1-0 0-0-0 6 3
Escambia Braves 0-3-0 0-0-0 7 7

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
7-08 Chipley Tigers 12U 8 Blountstown Tigers 4
7-08 Winthrop 6 Escambia Braves 3
7-08 Chipley Tigers 12U 13 Wakulla County 5
7-08 Winthrop 4 Owls 9
7-08 Klutch Brand 14 Blountstown Tigers 0
7-08 Escambia Braves 4 Owls 26
7-08 Klutch Brand 15 Wakulla County 0
7-09 Chipley Tigers 12U 5 Wakulla County 7
7-09 Owls 8 Escambia Braves 4
7-09 Winthrop 0 Blountstown Tigers 16
7-09 Wakulla County 0 Owls 16
7-09 Klutch Brand 11 Blountstown Tigers 1
7-09 Owls 6 Klutch Brand 16

13U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
5 Star National BLACK 12U 4-0-0 0-0-0 1 1
Panhandle Renegades 2-2-0 0-0-0 2 3
South Georgia Dragons 1-1-1 0-0-0 3 2
WooSox 1-3-0 0-0-0 4 5
USA Prime Panhandle 0-2-1 2-8-0 5 4

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
7-08 Panhandle Renegades 2 5 Star National BLACK 12U 3
7-08 Panhandle Renegades 11 USA Prime Panhandle 8
7-08 5 Star National BLACK 12U 14 WooSox 1
7-08 USA Prime Panhandle 2 South Georgia Dragons 2
7-08 South Georgia Dragons 5 WooSox 2
7-09 USA Prime Panhandle 4 WooSox 12
7-09 South Georgia Dragons 1 Panhandle Renegades 2
7-09 5 Star National BLACK 12U 6 WooSox 4
7-09 Panhandle Renegades 9 5 Star National BLACK 12U 12

14U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Wakulla stingers 3-0-0 0-0-0 1 1
Genesis Thunder 2-2-0 0-0-0 2 2
Florida Hitmen 0-3-0 0-0-0 3 3

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
7-08 Florida Hitmen 5 Wakulla stingers 6
7-08 Florida Hitmen 1 Genesis Thunder 4
7-08 Genesis Thunder 5 Wakulla stingers 6
7-08 Genesis Thunder 8 Florida Hitmen 3
7-08 Wakulla stingers 10 Genesis Thunder 2

Event Address: 3625 CAVERNS RD, MARIANNA, FL 32477

Map and Directions Map and Directions

Weather:

MARIANNA WEATHER