Home | Membership | Age Calculator | Looking for a Team/Player? | Information / About Us | Team Insurance
Silver Slugger | Point Standings | World Series | Ring | TBUSA Rules | Contact Us | Login / Join

TBUSA BASES LOADED

BILL REYNOLDS SPORTS COMPLEX / BAINBRIDGE, GA
June 17, 2023 through June 18, 2023

**2023 SEASON BASEBALL SCHEDULE**  (BAINBRIDGE, GEORGIA) 

ENTRY FEE: 7U-8U FREE, 9U-14U $325.   COME JOIN TBUSA.  LIMITED  SLOTS AVAILABLE DON'T WAIT AND MISS OUT REGISTER YOUR TEAM TODAY TO SAVE YOUR SPOT.

 

 

UPDATE FRIDAY 1:25PM

THE CITY OF BAINBRIDGE HAS CANCELLED THIS WEEKEND TOURNAMENT DUE TO FIELD CONDITIONS

FIELDS STILL HAVE STANDING WATER WITH MORE RAIN COMING

 

 

 

 

 

 

7U
Team Name Age City, State
Hotdogs 7 Valdosta, GA
Gnats 7 Hahira, GA
Lee County 7U Allstars 7 Leesburg, GA
5 Star National BLACK 7 Tifton, GA

8U
Team Name Age City, State
Tallahassee Flamingos 8 Tallahassee, FL
SG Dragons 8 BAINBRIDGE, GA
DKSA Elite 8 Thomasville, GA

9U
Team Name Age City, State
South Georgia Dragons 9 Colquitt, GA
Panhandle Hurricanes 9U 9 Panama City Beach, FL
Albany Xpress White 9 Albany, GA

10U
Team Name Age City, State
Tallahassee Bombers 10 Tallahassee, FL
5 Star National BLACK 10 Tifton, GA
Wakulla Hitmen 10 Sopchoppy, FL
Knuckleheads 13 10 Thomasville, GA
Tallahassee Renegades 10 Tallahassee, FL

11U
No teams have registered for this age group.

12U
Team Name Age City, State
South Ga As 12 Albany, GA
Saxons 12 Leesburg, GA
850 Waves 12 Lynn Haven, FL
Complete Chaos 12 Crawfordville, FL
Winthrop 12 Tallahassee, FL

13U
No teams have registered for this age group.

14U
No teams have registered for this age group.

15U
No teams have registered for this age group.

16U
No teams have registered for this age group.

17U
No teams have registered for this age group.

18U
No teams have registered for this age group.

Print Brackets

7U
Score
Game Date / Time Location
-
-
5 Star National BLACK
Gnats
-vs- 06/17/2023 - 9:00 AM FIELD 6
-
-
5 Star National BLACK
Lee County 7U Allstars
-vs- 06/17/2023 - 10:20 AM FIELD 6
-
-
Hotdogs
Gnats
-vs- 06/17/2023 - 11:40 AM FIELD 6
-
-
Hotdogs
Lee County 7U Allstars
-vs- 06/17/2023 - 1:00 PM FIELD 6
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 06/18/2023 - 9:00 AM FIELD 6 (GM1)
-
-
Seed 1
Seed 4
-vs- 06/18/2023 - 10:20 AM FIELD 6 (GM2)
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 06/18/2023 - 11:40 AM FIELD 6 (CHAMPIONSHIP)

8U
Score
Game Date / Time Location
-
-
DKSA Elite
Tallahassee Flamingos
-vs- 06/17/2023 - 9:00 AM FIELD 7
-
-
DKSA Elite
SG Dragons
-vs- 06/17/2023 - 10:20 AM FIELD 7
-
-
Tallahassee Flamingos
SG Dragons
-vs- 06/17/2023 - 11:40 AM FIELD 7
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 06/17/2023 - 1:00 PM FIELD 7 (GM1)
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 06/17/2023 - 2:20 PM FIELD 7 (CHAMPIONSHIP)

9U
Score
Game Date / Time Location
-
-
South Georgia Dragons
Albany Xpress White
-vs- 06/17/2023 - 9:00 AM FIELD 4
-
-
Panhandle Hurricanes 9U
South Georgia Dragons
-vs- 06/17/2023 - 10:40 AM FIELD 4
-
-
Panhandle Hurricanes 9U
Albany Xpress White
-vs- 06/17/2023 - 12:20 PM FIELD 4
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 06/17/2023 - 2:00 PM FIELD 4 (GM1)
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 06/17/2023 - 3:40 PM FIELD 4 (CHAMPIONSHIP)

10U
Score
Game Date / Time Location
-
-
Tallahassee Bombers
Knuckleheads 13
-vs- 06/17/2023 - 9:00 AM FIELD 5
-
-
Tallahassee Bombers
Wakulla Hitmen
-vs- 06/17/2023 - 10:40 AM FIELD 5
-
-
Knuckleheads 13
Tallahassee Renegades
-vs- 06/17/2023 - 12:20 PM FIELD 5
-
-
5 Star National BLACK
Wakulla Hitmen
-vs- 06/17/2023 - 2:00 PM FIELD 5
-
-
Tallahassee Renegades
5 Star National BLACK
-vs- 06/17/2023 - 3:40 PM FIELD 5
-
-
Seed 4
Seed 5
-vs- 06/18/2023 - 9:00 AM FIELD 5 (GM1)
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 06/18/2023 - 10:40 AM FIELD 5 (GM2)
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 06/18/2023 - 12:20 PM FIELD 5 (GM3)
-
-
Winner Game 2
Winner Game 3
-vs- 06/18/2023 - 2:00 PM FIELD 5 (CHAMPIONSHIP)

12U
Score
Game Date / Time Location
-
-
Winthrop
Complete Chaos
-vs- 06/17/2023 - 9:00 AM FIELD 8
-
-
Winthrop
South Ga As
-vs- 06/17/2023 - 10:40 AM FIELD 8
-
-
Complete Chaos
Saxons
-vs- 06/17/2023 - 12:20 PM FIELD 8
-
-
850 Waves
South Ga As
-vs- 06/17/2023 - 2:00 PM FIELD 8
-
-
850 Waves
Saxons
-vs- 06/17/2023 - 3:40 PM FIELD 8
-
-
Seed 4
Seed 5
-vs- 06/18/2023 - 9:00 AM FIELD 8 (GM1)
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 06/18/2023 - 10:40 AM FIELD 8 (GM2)
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 06/18/2023 - 12:20 PM FIELD 8 (GM3)
-
-
Winner Game 2
Winner Game 3
-vs- 06/18/2023 - 2:00 PM FIELD 8 (CHAMPIONSHIP)

7U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Gnats 0-0-0 0-0-0
Lee County 7U Allstars 0-0-0 0-0-0
Hotdogs 0-0-0 0-0-0
5 Star National BLACK 0-0-0 0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-17 5 Star National BLACK - Gnats -
6-17 5 Star National BLACK - Lee County 7U Allstars -
6-17 Hotdogs - Gnats -
6-17 Hotdogs - Lee County 7U Allstars -
6-18 Seed 2 - Seed 3 -
6-18 Seed 1 - Seed 4 -
6-18 Winner Game 1 - Winner Game 2 -

8U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Tallahassee Flamingos 0-0-0 0-0-0
SG Dragons 0-0-0 0-0-0
DKSA Elite 0-0-0 1-3-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-17 DKSA Elite - Tallahassee Flamingos -
6-17 DKSA Elite - SG Dragons -
6-17 Tallahassee Flamingos - SG Dragons -
6-17 Seed 2 - Seed 3 -
6-17 Seed 1 - Winner Game 1 -

9U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Albany Xpress White 0-0-0 0-0-0
Panhandle Hurricanes 9U 0-0-0 5-1-0
South Georgia Dragons 0-0-0 0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-17 South Georgia Dragons - Albany Xpress White -
6-17 Panhandle Hurricanes 9U - South Georgia Dragons -
6-17 Panhandle Hurricanes 9U - Albany Xpress White -
6-17 Seed 2 - Seed 3 -
6-17 Seed 1 - Winner Game 1 -

10U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Wakulla Hitmen 0-0-0 0-0-0
Knuckleheads 13 0-0-0 0-0-0
Tallahassee Renegades 0-0-0 0-0-0
5 Star National BLACK 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Tallahassee Bombers 0-0-0 0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-17 Tallahassee Bombers - Knuckleheads 13 -
6-17 Tallahassee Bombers - Wakulla Hitmen -
6-17 Knuckleheads 13 - Tallahassee Renegades -
6-17 5 Star National BLACK - Wakulla Hitmen -
6-17 Tallahassee Renegades - 5 Star National BLACK -
6-18 Seed 4 - Seed 5 -
6-18 Seed 2 - Seed 3 -
6-18 Seed 1 - Winner Game 1 -
6-18 Winner Game 2 - Winner Game 3 -

12U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
South Ga As 0-0-0 0-0-0
Complete Chaos 0-0-0 0-0-0
Saxons 0-0-0 0-0-0
850 Waves 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Winthrop 0-0-0 0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-17 Winthrop - Complete Chaos -
6-17 Winthrop - South Ga As -
6-17 Complete Chaos - Saxons -
6-17 850 Waves - South Ga As -
6-17 850 Waves - Saxons -
6-18 Seed 4 - Seed 5 -
6-18 Seed 2 - Seed 3 -
6-18 Seed 1 - Winner Game 1 -
6-18 Winner Game 2 - Winner Game 3 -

Event Address: 1350 COX AVENUE , BAINBRIDGE, GA 39817

Map and Directions Map and Directions

Weather:

MARIANNA WEATHER